Bölge

Dudak ısırtan sahilleri, müthiş doğası, modern mimarileri ve butik villaları

Yaz tatilleri bir keyiftir. Türkiye’nin cennet köşelerinden birinde bir yazlık ev sahibi olmak ise keyiften de ötedir.

Klişe ama gerçek; Türkiye bir tatil cenneti. Şanslıyız ki dünyanın en güzel tatil noktalarından birkaçı bizim ülkemizde saklı. Türkiye’deki tatil beldeleri; şehir merkezlerine yakın konumu, denize olan mesafeleri, manzaraları, tarihi ve doğal güzellikleri, eşsiz plajları, modern mimarileri, konforlu dekorasyonu ve ekonomik kriz sonrası ulaşılabilir fiyatları ile bu bölgelerde ev ya da butik villa tipi yazlık konut alımı yapmayı düşünen yerli yabancı herkesi cezbediyor. Ülkemizin bu doğal güzelliklerinin içine insan yapımı büyüleyici mimari tasarımlar ustaca yerleştirilince tabii ki bütün gözler Türkiye’ye dönüyor.

Öyle ki, bu savı rakamlar da destekliyor. Türkiye emlak sektörü Avrupa için her zaman ilk 10 pazar arasında yer almıştır. Emlak Sektörü Yabancı Yatırımcılar Birliği (AFIRE) araştırmasına göre yabancı yatırımcıların 2011 yılında öncelikli olarak yönelecekleri emlak pazarı sıralamasında Türkiye, yedinci sırada yer alıyor.

Dedik ya şanslıyız diye… Gerçekten şanslıyız çünkü Türkiye’nin güney sahillerinde dünyaya dudak ısırtan güzellikler varken tasarım harikası, keyif dolu bir yazlık ev veya butik villa aramak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Bodrum, Belek ve Alanya gibi dünyanın gözünün üzerinde olduğu bölgelerdeki emlak yatırımları asla kaybettirmediği gibi yazın şehir hayatının stresinden uzaklaşmak, konforlu bir tasarım içinde, kendi evinde tatil yapmak isteyenlere de tüm güzelliklerini sergileyerek hizmet veriyor.

Türkiye’nin ayrıcalıklı tatil destinasyonlarında, doğa ile bütünleşik, doğanın içine gizlenmiş Novron villalarını gördüğünüzde bütün dünyanın gözünün neden Türkiye’nin üzerinde olduğunu siz de anlayacaksınız. Novron’un ayrıcalıklı mimarisi ile inşa edilmiş satılık evler, villalar Türk sahillerinin keyfini sürmeniz için sizi bekliyor.